Kiitos, jos voit tukea Raamattukoulun toimintaa

 

Helsingin Raamattukoulun tehtävänä on saada ihmiset lukemaan Raamattua ja löytämään sieltä voimia elämäänsä. Tätä tehtävää olemme saaneet toteuttaa jo yli 60 vuotta. Ilman ystävien rukousta ja taloudellista tukea tämä ei olisi ollut mahdollista. Kiitos siitä!

Raamattukursseistamme saatu kurssipalaute on ollut todella myönteistä ja rohkaisevaa. Emme pysty laittamaan kaikkia kuluja kurssihintoihin, jotta mahdollisimman moni voisi opiskella Raamattua.  Tilinpäätöksemme on ollut useana vuonna alijäämäinen. Näiden syiden vuoksi lahjoitusten, kolehtien ja testamenttien merkitys on suuri koulullemme. Olemme niiden avulla selvinneet tähän saakka. Kiitos niistä!

Lahjasi ja rukouksesi mahdollistavat työmme jatkumisen. Kiitämme kaikkia tukijoita ja rukoilemme sinulle ja läheisillesi siunattua Jeesuksen Kristuksen, meidän Vapahtajamme, syntymäjuhlaa.