Kiitos joulumyyjäisistä

KahvikuppiLämmin kiitos jokaiselle myyjäisten ahertajalle ja ostajalle myyjäispäivän tuloksesta, joka oli 4900 euroa. Suuret kiitokset myös Sinulle, joka olit rukouksin talkooprojektimme kantajana.  Monta tärkeää ihmistä oli pois, mutta  jaksoimme, meitä varjeltiin ja tunnelma oli  iloinen.  Aina löytyivät työntekijät tarvittaviin paikkoihin.  Koulun pakasteisiin jäi lisäksi tarjottavaa kursseille ja muihin tilaisuuksiin.  Sekin koituu koulun tueksi.  Elojuhlista lähtien pieni yhdistys on tämän lisäksi hankkinut 1700 euroa myyjäistavaroillaan.   Suunta on eteenpäin.  Siitä iloitsemme.   

Suurkiitos, kun olet omalla tavallasi mukana!  Sitä arvostamme.

Uuteen kalenteriin kirjattavaksi:   kevätmyyjäisten talkootöitä tehdään  17.-20.3.2020.   Myyjäiset ovat lauantaina  21.3.2020 klo 11-14  Helsingin Raamattukoululla

Marja Heimala-Pelkonen
puheenjohtaja
Helsingin Raamattukoulusäätiön kannatusyhdistys ry