Miesfoorumin toimintaa

Saunaillat

Miesfoorumin perinteistä toimintaa ovat kaikille miehille avoimet saunaillat, joissa myös keskustellaan kulloiseenkin teemaan liittyvän alustuksen pohjalta. Rukous ja yhteislaulu ovat kuvassa mukana myös. Lue lisää...

Seminaarit

Miesfoorumin perinteistä toimintaa ovat myös kaikille miehille avoimet seminaarit. Perinteisesti seminaareja on järjestetty kaksi kertaa vuodessa, mutta vuonna 2012 seminaareja järjestettiin vain yksi. Lue lisää...

Elämä muutoksessa -kasvuryhmä

Kristittyjen miesten kasvuryhmä omien arvojen ja kutsumuksen pohdintaan. Useamman vuoden mittaisen ohjelman puitteissa tutkitaan omaa identiteettiä ja haetaan Jumalan johdatusta merkityksellisen elämäntehtävän löytämiseen. Kiinteä ryhmä jatkaa otsikolla #Oma kutsumus ja palvelutehtävä#. Seuraavan kerran ryhmään voidaan ottaa uusia jäseniä syksyllä 2012.
Lue lisää...

Musiikki- ja lauluryhmä Musti

Miesfoorumin kokoontumisia tahdittaa oma laulu- ja musiikkiryhmä Musti. Se esittää sytyttävää ja hoitavaa hengellistä musiikkia Miesfoorumin tilaisuuksissa ja muuallakin, minne kutsutaan. Joukossa on harrastajien lisäksi mukana myös ammattimuusikoita.
Lue lisää...

Muuta toimintaa

Miesfoorumin puitteissa on monenlaista muuta toimintaa
Lue lisää...